top of page

​משחק משפחתי ומלא תנועה מבית היוצר של מובינג קריצ׳רס — בקרו באתר שלנו

mn logo.png

למדו איך לשחק

How to Play Online
צפייה בסרטון

10 טיפים

(של אלופים ואלופות) 

לזמן המשחק

מוזיקה

אנו ממליצים לבחור מוזיקה שאוהבים ולשים ברקע בזמן המשחק כדי להוסיף קצב ואנרגיה.

 

התלהבות

התלהבות זה דבר מדבק. השתדלו להיות אנרגטיים ולצלול לתוך עולם החיות: לזחול כמו נחש ולשאוג כאריה - אנרגיה מחשמלת וכיף מובטח (:

כיף

הקדישו יותר זמן למשחקים שתפסו אתכם ושאתם וילדיכם נהנים מהם במידה רבה. במידה ולא נוצר חיבור עם משחק מסוים - המשיכו למשחק הבא - יש המון אפשרויות (:

 

משוב

משוב הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתהליך הלמידה והגדילה שלנו.

הקפידו לתת משוב על התהליך כולו ולא רק על התוצאה. עודדו מאמץ ואתגר, הקפידו לחגוג את כל הניסיונות (המוצלחים יותר וגם את אלה שכשלו). שימת דגש על משוב חיובי לתהליך, מעודד את הילדים להתמודד עם אתגרים וקשיים בחיים. מומלץ להציע לילדים גם להעניק משוב.

 

דוגמה אישית

ילדים לומדים בעיקר מדוגמה אישית. ברוב המשחקים שאנו מציעים - הפעילות היא הדדית. הקפידו להחליף תפקידים, ולהדגים לילדים שגם אתם יודעים לזוז ולהנות ממה שהגוף מציע. זוהי הזדמנות להתחבר לילד הפנימי שבכם, לחקור את יכולות הגוף שלכם, לשפרן ואפילו לחזור  לכושר. אין צורך לנסות להיות מושלמים - לא אתם ולא הילדים. הוו דוגמה למאמץ ולדרך.

 

משחק רציני

משחק, בכל גיל, הוא דבר רציני מאוד. הוא תורם לפיתוח אינספור יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות, ועל כן יש לקחת אותו ברצינות ולנסות לבצעו על הצד הטוב ביותר (זאת כמובן תוך חיוך גדול ורוח קלילה ואוהבת).

 

אתגר נכון

לדעת לזהות את האתגר הנכון הוא אלמנט חשוב מאוד בהתפתחות האישית שלנו. אם האתגר קל מדי אנחנו נוטים להשתעמם. אם הוא קשה מדי ליכולות שלנו הוא עשוי לגרום לתסכול וחרדה. האמנות היא למצוא את הנקודה שבה האתגר הוא קשה בדיוק במידה, שבה היכולות שלנו נמתחות אל הקצה שלהם ושיש ביכולתנו להצליח. זהו אתגר המאפשר גדילה, הנאה והנעה.

 

נוכחות

השתדלו להיות שם כל כולכם בזמן המשחק. השתדלו לשים בצד את צרות היום יום, את הטלפונים והודעות הסמס, את המחשבות על מה שעתיד לבוא או על מה שהיה. פשוט היו נוכחים עם הילדים. שימו לב לחיוכים, לתסכולים, לגוף שלכם ושלהם. כל תנועה ונשימה היא משמעותית, אלו רגעים חשובים בחיים, אל תחמיצו אותם.

 

חזרתיות  ויצירת הרגלים

ילדים אוהבים לחזור על משחקים, זהו דבר נהדר שתורם לשיפור מיומנויות ולצבירת ביטחון עצמי. ככל שנתרגל ונשחק יותר כך גם היכולות הפיזיות והקואורדינטיביות שלנו ושל הילדים ישתפרו. 

אנו ממליצים לקבוע זמן שבועי ומקום קבוע למשחק; להתחיל בקטן ולאט לאט להגדיל את התדירות ואת כמות המשחק.

 

יצירתיות

ילדים מטבעם הם יצירתיים, זוהי תכונה נהדרת שעלינו לשמר ולפתח, עודדו את הילדים ליצור גרסאות חדשות למשחקים, חישבו יחד כיצד ניתן לשכלל את החיות ולהכניס ׳טוויסטים׳ ייחודיים לכם.

 

לסיים בתחושת הצלחה ועם טעם של עוד

נשתדל תמיד לסיים את זמן המשחק בתחושת הצלחה. ניתן לסיים עם המשחק האהוב על הילדים או בחיבוק חם ואוהב. אם נזכור לחגוג את המאמץ ואת זמן הביחד שלנו זה יבטיח שהמוטיבציה להמשיך לזוז ולשחק תישאר גם בעתיד.

bottom of page